The lively bass with clear mids and highs
This complete redesign of the four-driver platform is enhanced by the dynamic low-frequency driver, making this 64 Audio the second hybrid custom IEM. Along with this major update, A4s feature Tia technology, LID and patented Apex and 3Dfit technology. While this is aimed at musicians looking for a rich, enveloping monitoring experience, A4's frequency response, detail and soundstage capabilities outperform other audiophile products at almost any price point
The A4s are available as Universal and Custom In Ear.
"Custom" means tailor-made and individually adapted to the ear. The optimum fit in the ear can only be achieved through a personal ear fitting. Nothing offers more wearing comfort than a customized solution. However, this individual fitting not only plays a decisive role in comfort, but also in the sound quality of the headphones. In order to reproduce the bass as intended by the manufacturer, the earpiece must ensure a perfect seal in the ear canal. This is the only way to fully exploit the full sound range, especially in the bass range.

Driver technology
| Bass (Dynamic) | 1 |
| Low-Center (BA) | 1 |
| Centers (BA) | 1 |
| Heights (BA) | 1 |
Technical data
| Frequency | 10Hz - 20kHz |
| Impedance | 11 Ohm @1kHz |
| Sensitive | 107dB /mW (94mV) @1kHz |


Price
| Article number | 1010-002 |
| Price incl. VAT | CHF 1'350.- |
| Services included in the price | Use of the In Ear Soundbar, consultation, ear impression, digitization in 3D of the ear impression, order, import/customs and shipping costs as well as VAT. |
| Artwork | CHF 220.- |
| Special faceplate | CHF 150.– |
| Premium faceplate | CHF 350.- |
| APEX additional filter | CHF 99.- |
